dzbaneczek do spieniania mleka

Zawód – barista

Ludzie od wieków wykonują różne zawody. I tak pozostało do dzisiaj, chociaż dziś wybór zawodów jest sporo większy. Związane jest to z rozwojem cywilizacji i technologii. Jednym z takich zawodów jest zawód baristy. Przyjrzyjmy mu się więc bliżej.

Barista to osoba, która zawodowo zajmuje się parzeniem kawy. Brzmi ciekawie, prawda? Jednak to nie zwyczajne parzenie kawy, jak robimy co ranek w domu. Barista z parzenia kawy czyni prawdziwą sztukę. Dzięki odpowiednim akcesoriom bariści wykonują tzw. Latte Art, czyli malowanie mlekiem na powierzchni kawy.

Jakie akcesoria dla baristów są potrzebne?

Z całą pewnością dobry ekspres do kawy. To praktycznie najważniejsze narzędzie pracy baristy. Koniecznie z ciśnieniowym spieniaczem do mleka.

Kolejne akcesoria baristów to dzbanki ułatwiające wykonywanie Latte Art, dzbanki do spieniania mleka, łyżki i łyżeczki, filiżanki, dyspensery do sosów i polew, pojemniki do posypywania, odbijacze do fusów, szpatułki, szczotki, miarki, mieszadła, wagi czy termometry.

Dzięki tym wszystkim akcesoriom, barista potrafi stworzyć prawdziwe artystyczne dzieła na powierzchni niepozornej kawy w filiżance oraz wszelkiego rodzaju inne pyszne kawy – warstwowe, smakowe, z przyprawami itp.

Różne ciekawe akcesoria dla baristów znaleźć można w wielu sklepach z kawą (zobacz np. akcesoria dla baristów na SwiezoPalona.pl). Z pewnością ich duży wybór pomoże nam w szlifowaniu umiejętności przygotowywania pysznej i wyjątkowej kawy.