kwiat lipy

Właściwości lecznicze kwiatów lipy

Kwiat lipy stał się bardzo popularny w dzisiejszych czasach. Posiada bardzo wiele właściwości leczniczych, dzięki którym stale zyskuje coraz to więcej zwolenników.

Przeziębienie

Herbata z kwiatu lipy przede wszystkim świetnie sprawdzi się w leczeniu przeziębienia. Łagodzi ona kaszel, ból gardła, chrypkę. Stosuje się ją również w momencie, kiedy pacjent gorączkuje. Jest to bardzo dobry, działający delikatnie środek napotny. Ponadto posiada ona również właściwości rozgrzewające, które są nieocenione przy ciężkim przeziębieniu czy grypie. Oprócz tego herbata z lipy oczyszcza górne drogi oddechowe. Działa jak naturalny inhalator w momencie, kiedy katar nie pozwala na swobodne oddychanie. Wspiera ona również usuwanie toksyn z organizmu. W ten sposób efektywnie wspiera jego prawidłowe funkcjonowanie. Warto wiedzieć o tym, że jeżeli organizm jest silniejszy, to lepiej radzi sobie ze wszelkimi infekcjami.

kwiat lipy

Właściwości uspokajające

Kwiat lipy posiada również właściwości uspokajające. Napary z niej są polecane dlatego też osobom, które posiadają słabe nerwy, albo takim, które mają bardzo stresowe życie. Ponadto lipa wypita bezpośrednio przed snem ułatwia zasypianie. Jest to jeden ze skuteczniejszych, naturalnych środków leczących bezsenność. Jeżeli więc ktoś nie jest w stanie przespać całej nocy, albo ma problemy z zasypianiem, to powinien wypijać filiżankę lipy każdego dnia przed snem. Jeżeli środek ten będzie stosowany regularnie, to z czasem problem zniknie całkowicie.