Ulubiona kawa w domowym zaciszu

Za sprawą licznych dodatków i akcesoriów do parzenia kawy, które są coraz łatwiej dostępne na rynku polskim, możemy przygotować swoją ulubioną wersję tego napoju w domowym zaciszu. Nie musimy odwiedzać żadnej eleganckiej kawiarni, czy restauracji, aby cieszyć się smakiem rozgrzewającego cappuccino, czy aromatycznego caffe latte z syropem kokosowym.

To parę niezwykle łatwych do opanowania trików, które sprawią, że będziemy zaskakiwać swoich domowników i gości. Taka kawa będzie świetnym dodatkiem do różnego rodzaju ciast oraz deserów.

Czego potrzebujemy, aby przygotować ulubioną kawę?

Niezwykle przydatnym i praktycznym sprzętem, który dostaniemy w bardzo niskiej cenie jest spieniacz do mleka. Dzięki niemu będziemy mogli spieniać podgrzane mleko – i za tym sposobem przygotowywać kawę białą lub pyszne cappuccino.

Jeśli jesteśmy fankami słodkich nut, warto zainwestować w jeden lepszy syrop do kawy, który świetnie pasował będzie do caffe latte – na przykład syrop o smaku karmelowym, waniliowym lub czekoladowym.

Podstawą takiego napoju jest oczywiście ulubiona kawa mielona, która charakteryzuje się aromatycznym, intensywnym smakiem. Mielona kawa to przygotowana mieszanka, która przeznaczona jest do natychmiastowego zaparzania. Sięgnijmy więc po rekomendowaną kawę mieloną marki, której można zaufać.