ręczny młynek do kawy

Praktyczna ozdoba – młynki do kawy

Któż z nas nie lubi retro bibelotów- sprzętów, które przypominają nam minione czasy, urzekają detalami i prostotą wykonania. Większość pewnie nie jest w stanie wrócić pamięcią do czasów ich świetności z prostego względu- jest za młoda. Faktem jest, że wiele z dawnych przedmiotów powraca do naszych domów w odświeżonej wersji.

Doskonałym przykładem tego zjawiska jest młynek do kawy. Jeszcze 20 lat temu obowiązkowy element wyposażenia kuchni, i po długiej nieobecności nieśmiało znów się pojawia. Zdecydowanie najpiękniejszą wersją tego użytkowego przedmiotu są te najstarsze, drewniane z kutymi metalowymi elementami. Po lekkim odświeżeniu świetnie pasują do kuchni w stylu prowansalskim, wiejskim a nawet francuskim.

A co z osobami, których nie pociągają sprzęty z lamusa? Żaden problem! Młynki do kawy możemy kupić we wszystkich wzorach i kolorach jakie nam się tylko zamarzą!

Użytkowo młynek do kawy posiada tyle samo zalet. To niewielkie urządzenie posłuży nam nie tylko do przygotowania aromatycznej, świeżo mielonej kawy. Przygotujemy w nim własne mieszanki przypraw (np. do piernika), zmielimy zioła lub orzechy na chrupiącą posypkę.

Warto więc zastanowić się, czy w naszej kuchni nie znajdzie się odrobina miejsca na gadżet, który nie tylko świetnie wygląda, ale i spełnia praktyczną funkcję.