Mrożona herbata-sklepowa czy domowa?

mrozona-herbata

Lato to jak wiadomo czas upałów, dlatego też poszukując chwili orzeźwienia, warto zaopatrzyć się w odpowiedni napój. Podczas gdy na dworze panuje bardzo wysoka temperatura, niezwykle ważne jest to, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości płynów. W tym czasie warto postawić na orzeźwiającą mrożoną herbatę, która nie tylko pysznie smakuje, ale również pomaga nieco wychłodzić organizm. jaka jednak mrożona herbata będzie lepsza? Ta sklepowa czy przygotowana w domowym zaciszu?

Sklepowa herbata mrożona

Obecnie w każdym praktycznie sklepie można bez problemu zakupić mrożoną herbatę, po którą w czasie upałów sięga wiele osób. Taka herbata przyciąga klientów przede wszystkim wyjątkowym smakiem, jednak jej skład bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Spore ilości cukru, barwniki oraz konserwanty to jedynie część tego, co znajduje się w takiej herbacie. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku herbat oferowanych przez sklepy ze zdrową żywnością, ponieważ nie zawierają one żadnych niezdrowych dodatków.

Domowa mrożona herbata

Nie ma obecnie niczego lepszego niż mrożona herbata przygotowana w domowym zaciszu. Taki napój można przygotować z ulubionej herbaty, którą wpierw należy zaparzyć, następnie wystudzić i umieścić na kilkanaście minut w zamrażarce.