smakowa kawa instant

Kawa i jej rodzaje

Każdy z nas choć raz w życiu poczuł zbawienne działanie kawy. Gdy brakuje nam energii lub gdy pogoda usypia, wówczas filiżanka gorącej aromatycznej kawy może zdziałać prawdziwe cuda. Przekonali się o tym najróżniejsi producenci kawy, dzięki którym, można powiedzieć, świat stal się piękniejszy. Nie ma znaczenia, czy jest to kawa rozpuszczalna, czy kawa parzona: jej właściwości zawsze pozostają te podobne. Wato jednakże wiedzieć, jak wybierać kawę, jakie jej gatunki są najlepsze, w jaki sposób ją przyrządzać.

Zbawienne właściwości kawy

Rozpuszczalna kawa instant wypijana każdego ranka pobudza naszą korę mózgową, przyspiesza procesy myślowe, a także sprawia, że jesteśmy zdrowsi. Dlaczego zdrowsi? Naukowcy odkryli bowiem, że regularne wypijanie kawy doprowadza do zmniejszenia się ryzyka powstawania choroby Parkinsona.

Kofeina może być też zabójcza, jeśli przesadzimy z jej ilością. Wypijanie zbyt dużej ilości kawy na co dzień może doprowadzić do permanentnego przeciążenia niektórych narządów wewnętrznych, zwłaszcza żołądka i wątroby. Poza tym, nadmierna ilość kofeiny może działać negatywnie nasz układ poznawczy – pogarsza się w tym czasie nasza pamięć i koncentracja. W skrajnych przypadkach przedawkowanie kofeiny może kończyć się zapadnięciem na porażenie układu nerwowego.