klasyczny Chemex Coffemaker

Jak odnaleźć wartościową kawę?

Każdy lubi pić dobrą kawę. Nie dość, że jest smaczna, to daje potężną dawkę energii, której wszyscy tak potrzebują o poranku Jednakże w dzisiejszych czasach sklepy zalewane są tanią kawą o znikomej wartości. Jak w takich warunkach wybrać wartościowe gatunki kawy, aby móc delektować się tym wspaniałym napojem.

Na początku należy podkreślić, że bez odpowiedniego sprzętu nie da się zaparzyć dobrej kawy. Najlepiej jest się zaopatrzyć w ekspres np. Chemex Coffemaker. Po tym zakupie z czystym sumieniem można wybrać się na poszukiwanie ziaren wymarzonej kawy. Podczas poszukiwań należy zwracać uwagę na dwie rzeczy: gatunek i miejsce pochodzenia. Jeśli chodzi o gatunek to obecnie na świecie uprawiane są dwa: Arabica i Robusta. Pierwszy z nich daje delikatną, pozbawioną goryczki kawę, a drugi ostry w smaku napar. wybór zależy od osobistych preferencji kupującego. Natomiast patrząc na pochodzenie ziaren kawowca należy zadać sobie pytanie: na jakiej wysokości są położone plantacje w tym kraju. Panuje zasada, ze ziarna uprawiane na dużych wysokościach są bardziej wartościowe z powodu opóźnionego dojrzewania.

Odnalezienie wartościowej kawy w dzisiejszych czasach potrafi nastręczyć wiele trudności. Jednakże opłaca się podjąć ten trud, gdyż nagrodzi go możliwość picia wspaniałego naparu.