Idealna kawa dzięki French Press

Nie musisz koniecznie iść do kawiarni by wypić prawdziwą, esencjonalną kawę. Obecnie jest dostępnych wiele urządzeń, które pozwolą cieszyć się znakomitą w smaku kawą w domu przed ulubionym serialem, przy ulubionej książce czy innych czynnościach.

W naszym kraju kawa, szczególnie ta prawdziwa, cieszy się z dnia na dzień coraz większą popularnością. Ale też kultura jej picia z świadomością tego, jak powinna być ona przyrządzana. Czas gdy kawę zalewało się z fusami do szklanki, zaczyna przechodzić do legendy, tak samo jak kawy rozpuszczalne albo kawopodobne wynalazki, ponieważ o wiele lepiej smakuje kawa ze świeżo zmielonych ziaren.

Zaparzacz typu French Press

zaparzacz typu French PressFrench Press czyli zaparzacz tłokowy do kawy jest najprostszym i najtańszym urządzeniem, dzięki któremu można przyrządzić ulubioną i prawdziwą kawę. Składa się ze szklanego cylindra (przypominającego zwykły dzbanek) oraz umieszczonego w nim tłoka z drobnym sitkiem, które bardzo szczelnie przylega do krawędzi naczynia.

Przyrządzenie kawy dzięki French Press przypomina parzenie kawy metodą tradycyjną (tak zwaną metodą „zalewajki”). Różni się jedynie tym, że po zalaniu kawy gorącą wodą i odczekaniu kilku minut, za pomocy tłoka z sitkiem oddzielamy napar z fusów. W ten sposób uzyskuje się kawę, której esencjonalność uzależniona będzie proporcji kawy w stosunku do ilości wody.

Poniżej znajduje się filmik, gdzie dokładnie możemy zobaczyć działanie zaparzacza:

Zaparzacz typu French Press jest dość tani i bardzo wygodny dla osób, które są poza domem i chcą uzyskać smak prawdziwej kawy w kilka chwil.