Filiżanki do espresso – idealny prezent dla kawosza

filiżanki do espressoKawa to napój, który wielu z nas pija codziennie, jednak nie każdy przywiązuje wagę do sposobów parzenia, jakości ziaren czy odpowiedniej porcelany. Prawdziwy kawosz ma jednak te zagadnienia w małym paluszku. Idealnym zatem prezentem dla takiej osoby może być elegancka zastawa, jak na przykład filiżanki do espresso.

W przypadku tak bogatej w aromaty kawy, jaką jest espresso, odpowiednie naczynie odgrywa kluczową rolę. Filiżanki do kawy espresso powinny mieć około 50-100 ml pojemności, tak aby gotowy napar nie wypełniał ich w całości. Istotne jest bowiem, aby uwolnić bukiet aromatów kawy poprzez zakręcenie naczyniem. Idealna filiżanka do espresso powinna mieć także odpowiedni, lekko rozszerzający się ku górze, kształt. Ważne jest także dno. Powinno ono być delikatnie zaokrąglone, tak aby kawa mogła delikatnie na nim osiadać.

Wybierając filiżanki do espresso dla prawdziwego smakosza, warto zwrócić uwagę także na ich kolor. Choć zewnętrzna powłoka może być upstrzona nawet najbardziej zwariowanymi barwami, to kawosze z pewnością docenią białe wnętrze filiżanki. Jedynie biały kolor porcelany pozwala bowiem na dokładną ocenę barwy naparu i towarzyszącej mu pianki, tzw. cremy. Ważne także, aby ścianki naczynia były grube, co pozwoli na utrzymanie odpowiedniej temperatury napoju.