Dodatkowe funkcje ekspresów do kawy

Ekspres do kawy ciśnieniowy cieszy się ogromną popularnością wśród licznych miłośników kawy. Nic dziwnego, że producenci wciąż prześcigają się w projektowaniu jak najlepszych modeli wyposażonych w wiele dodatkowych funkcji. Jakie urozmaicenia mogą mieć wpływ na smak oraz czas przyrządzania kawy?

Niektóre ekspresy ciśnieniowe posiadają funkcję automatycznego dozowania kawy oraz wody, co pozwala na wybranie rodzaju i dostosowaniu proporcji. Dużym ułatwieniem jest również funkcja regulacji mocy, która pozwala wybrać moc kawy ze względu na indywidualne preferencje.

Dla osób leniwych doskonałym rozwiązaniem będą ekspresy ciśnieniowe wyposażone w programator czasowy, który umożliwia parzenie kawy o wcześniej ustalonej godzinie, a także ekspresy, które można uruchamiać za pomocą aplikacji w telefonie. Dużym ułatwieniem z pewnością okaże się również funkcja samooczyszczenia.

Do bardziej wyszukanych udogodnień z pewnością należy zaliczyć specjalny filtr oczyszczający wodę z kamienia oraz innych zanieczyszczeń, które mogą mieć wpływ na smak i jakość kawy, wyświetlacz LCD, który pokazuje informacje o wybranych funkcjach, a także system aroma wihrl plus odpowiedzialny za poddawanie pary wodnej wirowaniu, co pozwala uzyskać jeszcze bardziej intensywny aromat.